Hrabstwo Harrow. Niezliczone duchy | C. Bunn, T. Crook

Hrabstwo Harrow. Niezliczone duchy | C. Bunn, T. Crook

Hrabstwo Harrow. Recenzja komiksu

Hrabstwo Harrow. Niezliczone Duchy, to w wielkim skrócie króciutka historyjka o złej czarownicy, która w pewnych okolicznościach zmienia się w czarownicę dobrą. Trudno cokolwiek więcej powiedzieć o tej historii, ponieważ istnieje duże ryzyko, że będzie to już za dużo i zepsuję przyjemność z jej odkrywania.

Fabuła jest interesująca, acz niezbyt oryginalna. Autorzy połączyli tu wiele różnych wątków i legend, znanych z innych dzieł, w dość unikalny sposób dodając kilka swoich oryginalnych pomysłów. Nie jest to jednak wielki zarzut, ponieważ scenarzysta Cullen Bunn (Szósty rewolwer) zrobił dobrą robotę. Czyta się ten komiks z prawdziwą przyjemnością. Czasem nawet z dreszczykiem niepokoju, jak na dobry horror przystało.

Niestety, moim zdaniem, komiks jest zbyt krótki. Przeczytałam go raptem w około godzinę (uważnie oglądając każdy kadr). Jest za to bardzo ładnie narysowany. Szalenie lubię malowniczy sposób przedstawiania historii, który zaprezentował tu Tyler Crook (BBPO, Bad Blood). Taki styl moim zdaniem nadaje komiksom niesamowity klimat, w sam raz pasujący do opowieści o czarownicy i duchach.

Hrabstwo Harrow. Recenzja komiksu

Krótki komiks, to krótka recenzja. Myślę, że warto przeczytać. Natomiast trzeba mieć świadomość, że jest to tom pierwszy, który ma 50 stron właściwej historii, a w księgarni kosztuje 55 zł. Swój egzemplarz pożyczyłam. Gdybym go kupiła, chyba bym się czuła lekko zawiedziona. Poczekam, aż będzie można zdobyć wszystkie tomy w jednym wydaniu. 😉


Podobne: Wiedźmy


Subiektywna ocena: 7/10
Tytuł polski: Hrabstwo Harrow. Niezliczone Duchy t. 1
Tytuł oryginału: Harrow County
Scenariusz: Cullen Bunn
Rysunki: Tyler Crook
Opracowanie graficzne wydania: Keith Wood
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Wydawnictwo: Mucha Comics
Data wydania polskiego: 2016
ISBN: 9788361319757
Liczba stron: 70