O mnie

Nazywam się Marta i bardzo lubię książki, a PrzeCzytana to jest mój blog z tekstami na temat wszystkiego, co czytam. Dokładnie tak, piszę o każdej książce, którą przeczytałam. (Komiksy to też książki.)

To jest najważniejsze, jeśli jednak nie wystarczy, zapraszam na dłuższe poczytanie poniżej. 😉

Czym się zajmuję na co dzień?

Na pewno nałogowo czytam. Wszędzie i w każdym momencie. Zawodowo zaś zajmuję się różnymi rzeczami pokrewnymi z marketingiem i programowaniem. Przez 12 lat byłam marketerem, ale mnie to zmęczyło. Postanowiłam się przebranżowić, czy w zasadzie wrócić do tego, co lubiłam robić na studiach, czyli porządnie nauczyć się front-endu.

Teraz pracuję na stanowisku technicznym, na pograniczu automatyzacji marketingu i front-endu. Prowadzę projekty, wymyślam rzeczy oraz rozwiązuję problemy klientów. Bardzo lubię swoją pracę (w ogóle pracę z kodem), choć bywa czasami frustrująca, szczególnie kontakt z klientami. W połączeniu z niezrozumieniem przez nich technologii, barierami językowymi, brakiem czasu i przepracowaniem (przeważnie ich), czasem bywa masakrycznie męczący… Ale i tak to lubię.

Gatunki, które czytam

Czytam wszystko. Najchętniej książki z polecenia, ale próbuję też odkrywać nowe tematy i kupować w ciemno. Lubię uczyć się nowych rzeczy, a książki są do tego idealne. Nie tylko podręczniki, często inspirację można czerpać także z innych gatunków. Dlatego też sięgam po wszystko co mi wpadnie w łapki. Od książek psychologicznych, filozoficznych, poprzez poradniki, podręczniki, reportaże, biografie po obyczajowe, science – fiction oraz fantastykę. Te dwa ostatnie gatunki wręcz kocham. Lubię także starsze książki, więc jest ogromna szansa, że zaciekawi mnie wszystko, co zostało napisane przed 1990.

Na stronie głównej, w prawej kolumnie, są kategorie, które udało mi się przez trzy lata blogowania uchwycić w tekstach. Książki szereguję zarówno poprzez (szeroko pojętą) tematykę oraz po jej rodzaju.

Dlaczego blog?

Zawsze dużo czytałam, ale ostatnio zauważyłam, że robię to niedokładnie. Czasem bezmyślnie połykam literkę za literką, po czym po skończeniu książki pamiętam tylko linię głównej fabuły lub kilka faktów. A im więcej czytam, tym bardziej nie pamiętam – mylą mi się wątki, bohaterowie i wydarzenia. I chcę z tym walczyć, czy też nad tym pracować, zależy kto jaką wersję woli. Ale generalnie chcę, żeby się tak w moim życiu nie działo. I tak oto dojrzał we mnie pomysł założenia bloga z recenzjami.

Fajnie też jest dzielić się swoimi przemyśleniami z innymi, albo przynajmniej przechowywać je tak, żeby ktoś mógł na nie trafić. Traktuję więc bloga jako onlajnową szufladę, ale ustawioną tak, że dostęp do niej może mieć każdy.

Podsumowując, chcę czytać uważniej i praktykować pisanie, żeby klarowniej wyrażać myśli i lepiej dobierać słowa do sytuacji. Po paru latach prowadzenia stwierdzam, że jest to także doskonałe ćwiczenie na systematyczność.

Inne hobby

Oprócz czytania interesują mnie także inne rzeczy: próbuję robić ładne zdjęcia (wszystkie zdjęcia na PrzeCzytana są mojego autorstwa, chyba, że zostały podpisane inaczej), uwielbiam tańczyć, grać w gry na konsoli, jeździć na rowerze, podróżować…

Tyle o mnie. Jeśli chciałabyś/chciałbyś się dowiedzieć o mnie jeszcze więcej zapraszam na inne moje kanały, głównie instagram, bo tam jestem właściwie codziennie i coś wrzucam.

Instagram (https://www.instagram.com/prze.czytana/),
lubimyczytac.pl (http://lubimyczytac.pl/profil/656354/przeczytana)
Facebook (https://www.facebook.com/PrzeCzytana/).
Możecie też do mnie napisać na marta @przeczytana. com (bez spacji (; )

Zwykle publikuję tekst raz lub dwa razy w tygodniu, czasem zdarzy się częściej, zależy ile mam wolnego czasu. Jeśli spodobało Ci się to, co tu zobaczyłeś/zobaczyłaś, to wrzucam tego więcej na Instagramie… 🙂

Tymczasem zapraszam do czytania recenzji albo książek! 🙂