Zamiana | B. O’Leary

Zamiana | B. O’Leary

Zamiana

Czasami uwielbiam zanurzyć się w niewymagającej prozie obyczajowej z elementami nie aż tak bardzo oczywistego romansu. Książka pt. Zamiana to idealny przykład historii z tej kategorii. Świetnie nadaje się na wakacyjny weekend.

Beth O’Leary tym razem zaprasza nas do świata wnuczki i babci, które w związku z problemami osobistymi i rodzinnymi postanawiają się zamienić mieszkaniami. Babcia ląduje w Londynie, natomiast wnuczka we wsi pod tym miastem.

Z rodziną na zdjęciu

Wraz z opowieścią dowiadujemy się, że po śmierci w rodzinie, relacje pomiędzy jej członkami się totalnie posypały. Przez to, wnuczka, czyli Leery, wpadła w pracoholizm, a jej matka w ostrą depresję. Tylko babcia zdaje się trzymać wszystko razem, choć ona też po latach potrzebuje jakiejś odmiany.

Ostatecznie babcia zaczyna randkować w Londynie, a wnuczka próbuje zaprzyjaźnić się z otoczeniem babci. Powoduje to trochę zabawnych sytuacji i romantyczne wątki obydwu kobiet.

Zamiana

Wiarygodne postacie

Lubię styl w jakim O’Leary pisze swoje książki. Jej postacie są wiarygodne, niejednolite i dopracowane. Osoby starsze są szczere do bólu, może być to wada albo zaleta, zależy od podejścia. Osoby młode zaś mają pełne spektrum zachowań, co sprawiło, że byłam ciekawa ich losów i jakoś się z nimi identyfikowałam.

Autorka umie opowiadać o perypetiach życiowych i nie zanudzić, ani nie powodować zgrzytania zębów od kwadratowych dialogów. Bardzo przyzwoita lektura na dwa letnie albo jesienne wieczory.


Może Cię także zainteresować: Współlokatorzy


Tytuł recenzji: W cudzych butach
Subiektywna ocena: 8/10
Tytuł: Zamiana
Tytuł oryginału: The Switch
Autorka: Beth O’Leary
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Wydawnictwo: Albatros
Seria: Mała czarna
Data wydania: 2019
ISBN: 9788382150391
Liczba stron: 416