Wiedźmin: Zatarte wspomnienia | A. Mir, B. Sztybor

Wiedźmin: Zatarte wspomnienia | A. Mir, B. Sztybor

Wiedźmin Zatarte wspomnienia

W komiksie Wiedźmin Zatarte wspomnienia znajomy wiedźmin, jak zwykle pcha się nie tam, gdzie trzeba. Za wszelką cenę chce chronić ludzi… Kolejne dziecko nie może zginąć. Nawet jeśli nikt nie chce jego pomocy naprawdę, a śmierć małego dziecka jest niczym wobec polityki…

Historia z komiksu jest przewrotna. Jak zresztą wcześniej się już Geraltowi zdarzało, potwór siedział nie tam, gdzie straszyło i zabijało. Dowiadujemy się tego w sprytnym zwrocie akcji. Autor scenariusza nieźle to wszystko wymyślił. 

Bardzo dobra historia!

Zresztą nie ma się co dziwić, ponieważ historię stworzył Bartosz Sztybor, czyli człowiek pracujący przy tworzeniu gier Wiedźmin. A gra, pod względem prowadzenia postaci, budowy świata i przygód, dialogów i w ogóle wszystkiego, to moim zdaniem majstersztyk. Wracam do niej raz po raz i nadal nie nudzi.

W ogóle to po tym komiksie, mam znów ochotę przeczytać całą serię komiksów od początku, bo są zwyczajnie ładne. Większość jest mroczna… Wiedźmin Zatarte wspomnienia narysowane są dość minimalistycznie przypominającą nieco stylem Mignolę (uwielbiam!). Kolory raczej ponure… To tworzy właściwą wiedźminowi atmosferę. 

Warto wspomnieć, że formuła, jaką przyjęli wydawcy przewiduje komiksy raczej krótkie, niż dłuższe. Szkoda, ale rozumiem. Ale szkoda, bo o rany, jak bym przeczytała coś dłuższego, byle tylko dłużej pobyć w tym świecie!

Wiedźmin Zatarte wspomnienia

Będzie więcej?!

Na końcu komiksu są także dwa wywiady z autorami, w których przybliżają oni swoje inspiracje. Ale co ciekawe, przybliżają także swoje plany. Z jednego z wywiadów wynika, że Sztybor ma już plany (a może nawet pomysły..!) na dalsze komiksy! Widziałam zresztą w zapowiedziach, że w lutym pojawi się już kolejny tom także tego autora. Mam nadzieję, że będzie w podobnym klimacie, ponieważ uważam, że Wiedźmin Zatarte wspomnienia to jedna z najlepszych historii z tej serii.


Pozostałe recenzje:
t1 – Dom ze szkła
t2 – Dzieci Lisicy
t3 – Klątwa kruków
t4 – Córka płomienia
t6 – Wiedźmi lament
Wiedźmin: Ronin


Subiektywna ocena: 8/10
Tytuł: Wiedźmin: Wiedźmin Zatarte wspomnienia
Tytuł oryginalny: The Witcher Volume 5: Fading Memories
Rysunki: Amad Mir
Scenariusz: Bartosz Sztybor
Tłumacenie: Jakub Szamałek
Kolory: Hamidreza Sheykh
Okładki: Evan Cagle
Wydawnictwo: Dark Horse Books / Egmont Polska
Cykl: Wiedźmin – Dark Horse (tom 5)
Data wydania: 2021
ISBN: 9788328198913
Liczba stron: 104