Mroczni sędziowie | Kek-W, D. Kendall

Mroczni sędziowie | Kek-W, D. Kendall

Mroczni Sędziowie | Upadek martwego świata: Księga I

Długo zabierałam się za przeczytanie komiksu Mroczni Sędziowie, czyli historii z uniwersum sędziego Dredda. Po okładce spodziewałam się, że to będzie opowieść na granicy klasycznego horroru, z wyskakującymi potworami i nieuniknioną, nadnaturalną grozą. Okazało się, że ten komiks niesie w sobie o wiele więcej.

To przede wszystkim historia pewnego dziecka i sędziego, którzy uciekają od otaczających ich zombie. Martwiaki zostały stworzone przez Mrocznych Sędziów oraz Siostry i zabijają dla zabijania. Sędzia, który ucieka, jest wciąż człowiekiem, nie został jeszcze zakażony martwotą. Ale mroczni sędziowie ściągają go, bo chcą go zwerbować do swoich szeregów. Z kolei dziecko jest elementem przepowiedni. To jego mają się strzec mroczni sędziowie.

Oprócz głównej historii, jest także kilka krótszych opowieści, które przybliżają postaci Mrocznych Sędziów. Okazuje się, że są istotami, którymi kierują pewne motywacje i te krótkie, kilkustronicowe historie pomagają je zrozumieć i wejść głębiej w uniwersum.

Jest mrok

Zarówno historia, jak i rysunki są w mojej ocenie świetne. Jest w nich mrok i groza. Nie chciałam czytać tego komiksu w nocy… Rysunki, jak zresztą widać na zdjęciach, nie są typowe. Autor podszedł do sprawy malarsko. Kolory także robią robotę. Od razu rzuca się w oczy niezdrowy wygląd świata, chore rośliny, zwierzęta i chorzy ludzie.

Mroczni Sędziowie | Upadek martwego świata: Księga I

Ten komiks to dopiero pierwsza księga. Nie ma w niej zakończenia tej historii. Ale już teraz wiem, że z przyjemnością sięgnę po drugą część. Ciekawa jestem, jak dalej potoczą się losy głównych bohaterów oraz fascynuje mnie ta mroczna kreska. Tworzy niesamowity klimat.


Zobacz także inne komiksy z uniwersum Sędziego Dredda: Kompletne Akta 17 | Ameryka


Tytuł recenzji: Jest mrok.
Subiektywna ocena: 9/10
Tytuł: Mroczni Sędziowie: Upadek Martwego Świata Księga I
Tytuł oryginalny: The Dark Judges: The Fall of Deadworld Book I
Scenariusz: Kek -W
Rysunki: Dave Kendall
Tłumaczenie: Małgorzata Matachowska
Wydawnictwo: Studio Lain
Data wydania: 2018
Data wydania oryginału: 2017
ISBN: 9788395058714
Liczba stron: 162