Razem będzie lepiej | J. Moyes

Razem będzie lepiej | J. Moyes

Razem będzie lepiej

Myślę, że nie pomylę się wiele jeśli powiem, że każdy z nas był kiedyś przynajmniej raz w trudnej sytuacji finansowej. Wiadomo jaki niepokój ogarnia wtedy człowieka. Ale co się robi, jeśli oprócz tego jest rodzina na utrzymaniu, dzieciaki są nękane przez lokalnych łobuzów, właściwie były już mąż ignoruje potrzeby swoich dzieci i każda rzecz, jedna po drugiej wydaje się powoli walić? Być może rodzi się wtedy złość. Przestajemy potulnie znosić kolejne ciosy od losu i ludzi, którzy nigdy nie musieli się martwić o hajs. Zwyczajnie zaczynamy mieć już tego dość. Tak samo jak główna bohaterka książki Razem będzie lepiej, Jess, kobieta, która mogła wiele znieść. Jednak w pewnym momencie coś w niej pękło.

Gdy próbowała wszystko naprawić, zaczęło walić się jeszcze bardziej. Im bardziej się nie poddawała, tym bardziej nie wychodziło. Znalazła się w miejscu, w którym gorzej być już chyba nie może i nagle znalazł się ktoś, kto podał rękę. Ten właściwy moment zmienił wszystko.

Razem raźniej

Jojo Moyes ma dar kreowania postaci głębokich i prawdziwych, a do tego pisze tak, że naprawdę trudno się oderwać od książki. Razem będzie raźniej, to kolejny przykład na to, że o banalnych rzeczach w życiu, codziennych problemach, które spotykają każdego z nas, nadal da się pisać niebanalnie. Bohaterowie są wiarygodni, a to, z czym się zmagają, mogłoby się przydarzyć każdemu. Bo w końcu zawsze może być lepiej i warto w to wierzyć. Warto się też przemóc i przyjąć pomoc od obcej osoby, być może to właśnie ona da impuls do zmiany na lepsze.

Razem będzie lepiej

Świetna jest ta książka i nawet jeśli bohaterowie są postawieni w trudnych sytuacjach, to całość jest napisana lekko i pozytywnie. Historia w sam raz na weekend – przyniesie trochę oddechu i relaksu.


Może Cię także zainteresować: Moje serce w dwóch światach | Dwa dni w Paryżu


Tytuł recenzji: Czasem już gorzej być nie może
Subiektywna ocena: 8/10
Tytuł: Razem będzie lepiej
Tytuł oryginału: The One Plus One
Autorzy: Jojo Moyes
Tłumaczenie: Nina Dzierżawska
Wydawnictwo: Znak Literanova
Data wydania: 2015
Data pierwszego wydania: 2014
ISBN: 9788324037582
Liczba stron: 464