Alien 3 | W. Gibson

Alien 3 | W. Gibson

Alien 3 Niezrealizowany scenariusz

Obcego uwielbiam za wszystko: klimat, pomysł, postać ksenomorfa i jego absolutną śmiercionośność… mogłabym tak wymieniać długo. Dlatego ucieszyłam się jak dziecko, że będę mogła poznać jeszcze jedną nieznaną przygodę z Ripley, zawartą w komiksie Alien 3 na podstawie niezrealizowanego scenariusza do trzeciej części filmu. Jednak radość malała w miarę czytania. 

Alien 3 Niezrealizowany scenariusz

Fabuła kontynuuje wydarzenia tuż po tym jak w drugim filmie Ripley, Nuke i Hicks uciekają z planety zawładniętej przez Obcych. Uciekinierzy nie wiedzą, że ze sobą zabrali jaja obcego, ale wiedzą to korporacje zarządzające przestrzenią kosmiczną. Jedna z nich wchodzi na statek i pobiera próbki oraz wyciąga pasażerów z hibernacji. Jednak Ripley, ze względu na szok, zaraz zostaje znów uśpiona i pozostaje nieprzytomna przez cały komiks. Głównymi bohaterami są więc pracownicy korporacji, którzy toczą między sobą walkę o wykorzystanie Obcego do swoich celów oraz naukowcy ze stacji, na której badane są pobrane wcześniej próbki. Kończy się jak zwykle, Obcy wymykają się spod kontroli i zabijają prawie wszystkich. 

Mało Obcego w Obcym

Właściwie to się nie dziwię, że ten scenariusz nie został wykorzystany. Mało w nim Obcych, a więcej ludzkiego knucia i próby wykorzystania ich do własnych celów (poniekąd to, co dostajemy w czwartym filmie). Wprawdzie jest tu kilka ciekawych wątków, które mogłyby być wykorzystane w fajny sposób, ale to wciąż nie robi roboty. Nie czułam się przekonana, ale też pewnie dlatego, że uwielbiam film, w którym Ripley ląduje na planecie – więzieniu, a nie, że jest nieświadoma i cała akcja ją omija.

Alien 3 Niezrealizowany scenariusz

Nie czułam się przekonana także dlatego, że fabuła jest za skomplikowana, jak na tak krótki komiks. Powinien być przynajmniej dwa razy dłuższy. Byłaby wtedy większa szansa na odpowiednie poprowadzenie wątków, bo wiele rzeczy dzieje się równolegle i w różnych miejscach. Trzeba się mocno domyślać, co się aktualnie dzieje i na którym statku jesteśmy. Niby są podpisy, ale one nie są jakieś szczególnie dokładne i łatwo się zgubić.

Nie powiem, żeby to było dzieło złe, ale na pewno nie jest wybitne. Rysunki są dobre, ale nie ratują ogólnego zawodu miałkością fabuły. Raczej ciekawostka dla fanów uniwersum. 


Może Cię także zainteresować: Aliens Labirynt


Subiektywna ocena: 6/10
Tytuł: Alien 3. Niezrealizowany scenariusz
Tytuł oryginalny: Alien 3
Rysunki: Johnnie Christmas, Tamra Bonvillain
Scenariusz: William Gibson
Tłumaczenie: Tomasz Kupczyk
Wydawnictwo: Scream
Data wydania: 2019
ISBN: 9788366291287
Liczba stron: 136

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *