Virion. Obława | A. Ziemiański

Virion. Obława | A. Ziemiański

Virion. Obława. Recenzja

Virion. Obława, czyli druga część cyklu Imperium Achai napisanego przez Andrzeja Ziemiańskiego, to bezpośrednia kontynuacja części pierwszej, zakończonej cliffhangerem  (tu recenzja t. 1).

Akcja w Obławie lekko zwalnia. Virion znajduje sprzymierzeńców, choć bardzo nieoczywistych oraz spokojniejsze miejsce, gdzie może na chwilę odpocząć od ucieczki. Niestety dla jednej z najbardziej zaangażowanych w pościg osób sprawa Viriona stała się zbyt osobista, żeby odpuścić. Ta osoba poświęca bardzo wiele po to, żeby zdobyć środki na wynajęcie bardzo upartej i bardzo ambitnej czarownicy. Baardzo wiele. Czarownica za zadanie odnalezienia głównego bohatera zabiera się na poważnie, angażując wielu podejrzanych typów i po dosłownie chwili odpoczynku zabawa w kotka i myszkę zaczyna się od nowa. Virion. Obława kończy się tak, że wiadomo, że będzie kolejna książka, bo historia nie jest jeszcze skończona. Na szczęście wszystkie wątki z dwóch tomów są pozamykane, spokojnie więc można poczekać na kolejny tom.

Szczegóły robią robotę

Jak już wcześniej pisałam, Ziemiański uprawia takie pisarstwo, które ja bardzo lubię. Doceniam to, że umie podać wystarczającą ilość szczegółów, przez co opowiadany przez niego świat staje się realny, ale jednocześnie nie za dużo, żeby czytelnika nie zamęczyć.

Fajne jest też to, że bohater jest niestereotypowy. Ma problemy, jak każdy. Nie wszystko mu się udaje, a nawet jeśli, to zwykle nie do końca tak, jakby chciał. Virion to taka trochę sierota, która ma szczęście do pakowania się w kłopoty, ale też i szczęście do wychodzenia z nich obronną ręką.

Virion. Obława. Recenzja

Jednak jeden z największych plusów cyklu Imperium Achai, to są wiarygodnie opisane postacie. Nie są cukierkowe i autor nie nakłada na nie ciężarów nie do udźwignięcia. Mają zalety, wady, są po prostu ludźmi.

Czekam na kolejny tom

Zastanawiam się, czy Ziemiański ma już napisaną kolejną część. Mam nadzieję, że tak i że za pół roku pojawi się ona w sprzedaży. Nie mogę się doczekać.


Za recenzenckiego ebooka dziękuję Fabryka Słów.


Tytuł recenzji: Skuteczność przede wszystkim
Subiektywna ocena: 8/10
Tytuł: Virion. Obława t. 2
Cykl: Imperium Achai
Autorzy: Andrzej Ziemiański
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: wrzesień 2018
ISBN: 9788379643578
Liczba stron: 464

 

5 komentarzy

  1. […] Przeczytaj także teksty o: tom pierwszy – Wyrocznia , tom drugi – Obława […]

  2. […] Przeczytaj także teksty o: tom pierwszy – Wyrocznia , tom drugi – Obława […]

  3. […] także recenzje pozostałych tomów:1. Wyrocznia 2. Obława 3. […]

  4. […] także recenzje pozostałych tomów:1. Wyrocznia 2. Obława 3. […]

  5. […] Przeczytaj także teksty o: tom pierwszy – Wyrocznia, tom drugi – Obława […]

Możliwość komentowania została wyłączona.